INBOX e-bülten kayıt formu

Güncel Web Sitemizi Ziyaret Edin

Web sitemiz artık useinbox.com alan adı üzerinden hayatına devam etmektedir. En güncel bilgileri aşağıdaki bağlantıdan alabilirsiniz.

useinbox.com/tr

toplu mail gönderimi

AFFILIATE MARKETING NEDİR?

AFFILIATE MARKETING NEDİR?

Dijital Pazarlama, elektronik ortamlara ürün ya da hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz, günümüz teknolojisinde basılı yayınlara göre daha avantajlı ve tercih sebebi yüksek pazarlama aracıdır. Satış ve pazarlama ortaklığı anlamına gelen affiliate marketing ile internetten para kazanılmasının mümkün olduğu bilinmektedir. Satış ortaklığına katılan kişiler çeşitli sitelerde banner ve linkler aracılığıyla satış ortaklığı aldığı sitenin referans linkiyle diğer kitlelere ulaşarak bu hedef kitleler üzerinden belirli yüzdeler kazanabilmektedir. Affiliate marketing ile neler yapabileceğinizi görmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

90'larda "World Wide Web (www)" adında yepyeni bir devrim oldu; teknoloji ve medyadaki her yenilik gibi bu gelişmede de şirketler, ürünlerini pazarlayıp müşterilerine her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği web siteleri aracılığıyla servis sunabilecekleri yepyeni bir fırsat yakaladılar.

1990'ların ortalarında arama motorlarının ortaya çıkmasıyla internet, bir e-ticaret ve bilgi makinesi olarak büyük bir patlama yarattı. Web sitesi sahipleri ziyaretçileri için değerli içerikler yaratıyorlar ve onlara fayda sağlıyorlardı, ve site sahipleri bu sıkı çalışmalarından dolayı ilerleme kaydetmek de istiyorlardı. CPM (Cost Per Mile) ya da sabit yerleştirme gibi erken zamanda ortaya çıkan online reklam tipleri, sonradan satış ortaklığı gibi daha hesaplı online reklamlarla başlarda rekabet ortamı yarattılar.

Neden Affiliate Marketing?

Affiliate Marketing, Türkçe karşılığıyla Satış Ortaklığı sistemi en temel tanımıyla internetten para kazanma yöntemidir. Başka firma ya da kişilere ait ürünlerin satışıyla gelir elde edilmektedir. Satışı yapan firma ya da kişi, aracılık edecek kişiye ürün satış linkini verir ve bu kişi internet ortamında satış linkini paylaşarak yapılan her satıştan para kazanır.

Affiliate Marketing Nedir

Affiliate Marketing sistemi ile para kazanmanın çeşitli yöntemleri mevcut. Hepsinin ortak noktası internet üzerinden online olarak yapılıyor olmasıdır. Satış ortağı olduğunuz bir firmanın ürününü pazarlamak için kendinize bir blog kurabilir ya da diğer platformlarda bu linki paylaşayarak satış yapabilirsiniz.

Türkiye'de Affiliate Marketing sistemini birçok firma kullanmaktadır. Son dönemde, THY, Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi bilindik firmalar bu yöntemide kullanmaktalar.

AFFILIATE MARKETING İLE İLGİLİ DİĞER BİLGİLER

Satış ortaklığı yani Affiliate Marketing, tedarikçi ile satış ortakları arasında ürün satışından elde edilen karın paylaşılması esasına dayalı bir sistemdir. Her iki tarafında kazancına dayalı bir sistem olduğu için basit ve tercih sebebi olmaktadır. Affiliate Marketing ile yurt içi ve yurt dışı birçok firma aracılığıyla yüksek kazançlar elde edebilir ve bu konuda başarı yakalayabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Başlayın

INBOX müşterilerine hizmetini profesyonel seviyede, kolay ve etkin kullanılabilir olarak sunmaktadır. Sistemi denemek için 30 saniyede ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz.

HEMEN ÜCRETSİZ BAŞLAYIN